Türkiye’de Bitmiş Et Ürünlerinde Helal Belgesini Almaya Hak Kazanan İlk Firma Olduk

13.06.2016
Türkiye’de Bitmiş Et Ürünlerinde Helal Belgesini Almaya Hak Kazanan İlk Firma Olduk
Bereket Döner Türkiye’de bitmiş et ürünlerinde helal belgesini almaya hak kazanan ilk firma oldu. Firmamızın ürettiği tüm dönerler ile kırmızı ve beyaz et ürünlerinin helalliği artık belge ile de tescillendi.

Helal Nedir?
Helal Arapça bir kelimedir.Yasal, mesru, geçerli manasındadır. Onun karsiti olan Haram kelimesi ise yasal olmayan, gayrimeşru, geçersiz manasındadır. Yemek ve tüketmek için bir ürünle karşılaşıldığı zaman Helal şartı, Müslümanlar için olmazsa olmaz kuralıdır. Çok az istisnalarla, tüm saf ve temiz şeyler Helal kılınmıştır.

Helal Sertifika Nedir?
Helal sertifikalama, muteber, ehil ve tarafsız bir kurumun, söz konusu üretimi denetlemesini, helal standartlarla uygunluk içerisinde üretimin yapıldığını teyit etmesini ve buna bağlı olarakta, onaylanmış bir belge vermesini kapsayan bir yöntemdir. Gıdalarda helal olma şartı ile birlikte, sağlığa uygunluk ve safiyet de olması gereken şartlardır. Ayrıca Helal Sertifikalama. Ülke yönetiminin kontrol birimlerine gıda emniyeti konusunda destek hizmeti de sağlar.

Niçin Helal Sertifikasına İhtıyacımız Vardır?
Helal sertifikalama, Müslüman tüketici için, kabul edilebilir gıdanın ve tüketilebilir ürünün üretilmesi için gereklidir. Bu husus dünyadaki 1.5 milyar Müslümanı ve de helal ürün yemeği tercih eden diğer milyonlarca insani kapsamaktadır.
Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik ANKARA BEREKET DÖNER tarafından sağlanmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz, kaynak gösterilerek iktibas edilemez. Her Hakkı Saklıdır © 2016
Profesyonel Web Tasarım: 0 312 473 79 63