Tarih: 02.03.2024

Endüstriyel Döner Üretimi

13.06.2016
Avrupa’da yerleşik türk girişimciler tarafından başlatılmış ve 1990’lı yıllardan itibaren özellikle Almanya’da büyük bir hacme ulaşmıştır. Türkiye’de ise hazır döner üretimi Özde Bereket işe başlamış ve günümüzde bir sektör olarak kendini kabul ettirmiştir . Özde Bereket, 1998 yılında İstanbul iki telli Organize Sanayi Bölgesinde 1350 m2 kapalı alanda kurulmuş ve 1999 Haziran ayında deneme üretimlerine başlamıştır. Ü retim tesisi, geleneksel döner üretimi ilkeleri ile endüstriyel üretim merkezi Almanya’dan ithal edilen makine parkının birleşimi ile oluşmuştur.

2007 yılında ikitelli’deki 1750 m² kalaplı alana sahip fabrikasından Hadımköy’deki yeni tesislerine geçen Bereket Döner halen 5500 m² si üretim alanı olmak üzere toplam 600 m² kapalı alanı modern tesislerinde 150 kişilik personeli ile üretimini sürdürmektedir. Firmamız günlük 60 ton üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük, Almanya’daki bir tesisin ardından da Avrupa’nın ikinci büyük döner üreticisidir.

Firmamız Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından uygun görülen Gıda Sicil Sertifikası ve Gıda Üretim İzinleri ile üretimlinin tüm aşamalarını belgelemekle kalmamış faaliyet konusu hazır döner olan ilk firma olma unvanını kazanmıştır. Türk gıda kodeksi’ ne göre gıda üreten işletmelerin uyması gereken kuralların tümünü taşıyan ve ilgili sertifikalarla da bunu belgeleyen firmamız, global standartlara da uyan ürün ve hizmet kalitesini belgelemek için 2002 yılında ISO 9001:2000 Kalite Güvence ve HACCP Gıda Güvenlik Yönetim Sistemi çalışmalarına başlamıştır.13/06/2003 tarihinde ilk denetimde belgelendirmeye hak kazanmış olan Özde Bereket böylece döner üretimi için ISO 9001:2000 ve HACCP belgelerine sahip olan ilk firma olmuş ve 2006 yılında da ISO 22000almaya hak kazanmıştır.

Hazır Yemek Sektörü
1989 yılında Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde Açılan ilk Bereket Döner kısa sürede hazır yemekte geleneksel lezzetimiz döneri tercih edenlerin gözdesi oldu. Bereket ayranı ve kaliteli dönerlik etten geleneksel lezzette üretilen döneri ile yıllardır aynı kalitede hizmet veren Beyoğlu şubesi ile firmamız hazır yiyecek sektöründe de hizmet vermeye devam edecektir.

Ayrıca Bereket Döner bir sosyal sorumluluk olarak parakende sektöründe iyi hizmet vermek isteyen ve belirli şartları taşıyan işletmeleri "Bereket Döner Satış Noktası’’ konsepti ilke sektöre kazandırmaktadır."